Sekcje

Piłka nożna

Wszystko zaczęło się od udziału drużyny w turniejach drużyn niezrzeszonych (tzw. dzikie drużyny). Wraz z czasem poziom gry zawodników podniósł się na tyle, że zaczęła ona odnosić sukcesy (wicemistrzostwo dawnego województwa rzeszowskiego w turnieju rekreacyjnym drużyn niezrzeszonych). Mniej więcej wtedy zapadła decyzja o zarejestrowaniu drużyny w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie jako jednej z sekcji LZS Handzlówka. Po dwóch latach zmiana w przepisach "wymusiła" przekształcenie Ludowego Zespołu Sportowego Handzlówka w stowarzyszenie: Handzlowski Klub Sportowy "GROM" (rok 1998).

Drużyna po wywalczeniu awansu do klasy 'B'.W sezonie piłkarskim 1998/1999 drużyna HKS "GROM" Handzlówka uczestniczyła w rozgrywkach piłkarskich klasy "C" w grupie IV. Po zakończeniu rozgrywek zajęła 4 miejsce. W związku z wystąpieniem Klubu do OZPN (obecnie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej) w Rzeszowie, w sprawie kosztów związanych z dalekimi wyjazdami, drużyna HKS "GROM" w sezonie rozgrywkowym 1999/2000 została przeniesiona do grupy III klasy "C". W tym sezonie osiągnęła bardzo dobre wyniki. Po rundzie jesiennej była liderem, by - po zakończeniu sezonu i zajęciu drugiego miejsca w grupie - świętować awans do klasy "B".

W sezonie 1999/2000 drużyna wygrała 14 meczów, 2 zremisowała, 2 przegrała (we wszystkich czterech grupach podobnym bilansem porażek mogła pochwalić się tylko drużyna "WERYNIANKI" Werynia).

Do wiosny 2000 roku drużyna - jako gospodarz - rozgrywała swoje mecze wynajmując stadion od okolicznych - zaprzyjaźnionych drużyn: "JAWOR" Krzemienica, "CZARNI" Kraczkowa, LKS "SAWA" Sonina.

W sezonie 2000/2001 - pomimo braków kadrowych osłabiających zespół w rundzie jesiennej - drużyna HKS "GROM" utrzymała się w klasie "B". W wakacyjnen przerwie znowu nastąpiły poważne zmiany. Całkowicie odmieniona reprezentacja HKS "GROM" rozpoczęła nowy sezon 12 sierpnia 2001 r.).

Ponadto piłkarze uczestniczyli także w:

• w rozgrywkach o puchar Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych
  • w meczach sparingowych oraz w turniejach halowych.

Piłka siatkowa

Kilka lat temu w piłkę siatkową grali w Handzlówce tylko dorośli i praktycznie tylko w niedzielne popołudnia na boisku w Parku im. Franciszka Magrysia. Z czasem do tej grupy zaczęła dołączać się młodzież lecz po pewnym czasie tradycja tych rozgrywek "umarła śmiercią naturalną". Na nowo siatkówka ożyła zupełnie niedawno...Park im. Franciszka Magrysia w Handzlówce. Działalność w tej dyscyplinie sportu "kwitnie" szczególnie w okresie letnim (spotkania, jeśli warunki atmosferyczne pozwalają, odbywają się praktycznie codziennie). Wtedy to żyją boiska piłki siatkowej (przy szkole - szczególnie w roku 1998 i 1999), przy parku młodzieżowym w roku 2000 i obecnie - w 2001, przy plebani. Od jesieni 2000 roku nasi sportowcy-siatkarze mają możliwość korzystania z hali sportowej w Soninie, a od jesieni 2001 - z sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Od wakacji 2004 siatkarze moga pochwalić się własnym boiskiem do piłki plażowej.

Drużyna siatkarska (licząca około 20 osób), oprócz własnych wewnętrznych spotkań i rozgrywek (np. mecze kawalerowie-żonaci), bierze udział w lokalnych rozgrywkach i turniejach:

• turniej, w którym uczestniczyła reprezentacja Albigowej,
  • turnieje w trakcie festynu w roku 1998 (na boisku szkolnym),
  • turniej siatkarek (wiek gimnazjalny),
  • turniej siatkarski w ramach Współzawodnictwa Sołectw Gminy Łańcut,
  • turnieje piłki siatkowej na otwartym boisku w Handzlówce,
  • turnieje piłki plażowej (od 2004 r.) w Handzlówce.