Informacje ogólne

HKS "GROM" Handzlówka został powołany do życia na bazie LZS Handzlówka. Po złożeniu wymaganych dokumentów 27 sierpnia 1998 roku Sąd Wojewódzki w Rzeszowie - wydział I cywilny - podjął decyzję w sprawie zarejestrowania Klubu w rejestrze kultury fizycznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, w ciągu miesiąca od rejestracji, w dniu 15.09.1998 roku, odbyło się I walne zebranie członków HKS "GROM" Handzlówka. W dniu 18.03.1999 roku został nadany Klubowi numer identyfikacyjny REGON, a także nr identyfikacji podatkowej NIP.

W 1997 roku wykupem działek i ich komunalizacją Klub rozpoczął budowę własnego stadionu (dotychczas rozgrywki odbywały się na stadionach zaprzyjaźnionych klubów: "JAWOR" Krzemienica, "CZARNI" Kraczkowa, LKS "SAWA" Sonina). W 1998 roku zniwelowano teren (Handzlówka to obszar pofałdowany) oraz zmeliorowano płytę główną stadionu. Rok później przeprowadzono zabiegi uprawowe, doprawiono glebę i posiano trawę. W roku 2000 - ustawiono autobus jako szatnię, a 4 kwietnia 2000 roku - zweryfikowano stadion do rozgrywek w klasie "C", by 30 kwietnia 2000 roku rozegrać pierwszy (na nowym stadionie) mecz o mistrzostwo klasy "C" (Handzlówka - Budy Łańcuckie). Uroczyste otwarcie stadionu odbyło się jednak dopiero 11.06.2000 roku. W sierpniu 2000 roku - ogrodzono połowę stadionu siatką, a drużyna zadebiutowała w klasie "B" rozgrywając mecz I kolejki z "BRZEGIEM" Białobrzegi.

Oprócz aktywności typowo sportowej działania Zarządu Klubu są ukierunkowane na realizację innych celów Klubu, takich jak:

• tworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu,
  • uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego (np. "Rajd Trójkołowców", Współzawodnictwo Sołectw Gminy Łańcut),
  • organizowanie imprez rozrywkowych o charakterze sportowym, festynowym, zabaw i dyskotek.

Głównymi celami imprez rozrywkowych jest:

• popularyzowanie dyscyplin sportowych dla mieszkańców wsi (karate, zapasy, sporty modelarskie, strzelanie z broni pneumatycznej, itd.),
  • pozyskiwanie środków finansowych na działanie Klubu.

Działalność Klubu byłaby niemożliwa bez współpracy z innymi organizacjami, działającymi w naszej wsi:

• panią sołtys ANNĄ FUCHS,
  • radnymi: ANDRZEJEM CWYNAREM, ALFREDEM KUŚTA,
  • strażą pożarną na czele z jej prezesem ADAMEM RAJZREM,
  • pracownicami Centrum Kultury: MARIĄ MUSZMARTĄ PREISNER,
  • gospodarzem stadionu - ANDRZEJEM CWYNAREM (inną osobą niż wspominany powyżej radny) oraz z jego rodziną.